EMS odborné studie

STUDIE O EMS

Celotělová elektrická svalová stimulace (WB EMS trénink) je fitness systém využívající elektrickou stimulaci svalů. Elektrody v obleku stimulují klíčové svalové skupiny, zvyšují intenzitu kontrakcí a posilují svaly. Trénink trvá pouze 30 minut a viditelné výsledky se dostavují po třech až čtyřech sezeních.

Odkaz na studii

STUDIE EMS A SPORT

Studie prováděné s individuálními i týmovými sportovci zaznamenaly signifikantní zlepšení maximální síly. Trénink s elektrickou svalovou stimulací (EMS) má pozitivní vliv na sportovní výkonnost. Zlepšuje sílu a anaerobní výkon. Tato zlepšení pravděpodobně ovlivňují výkonnost na hřišti. Doporučuje se kombinovat EMS s dobrovolným cvičením, například plyometrií. Intenzita stimulace by měla být pečlivě kontrolována.

Odkaz na studii

STUDIE EMS A BOLEST ZAD

Studie ukazují možnost snížení tělesného tuku pomocí elektrické svalové stimulace (EMS). EMS trénink také přináší úlevu při bolestech zad a inkontinenci. Je vhodný i pro lidi s chronickým selháním srdce, osteoporózou nebo sarkopenií.

Odkaz na studii

Další EMS studie

Jak to funguje?

Fungování tohoto systému je založeno na principu, že mozek pomocí elektrických impulzů řídí svaly při tradičním cvičení, aby se stáhly a způsobily pohyb. EMS využívá podobný mechanismus, avšak s větší efektivitou díky vnějším impulzům. Svaly nevnímají rozdíl a reagují účinněji. Impulzy pronikají hlouběji do svalů, které poskytují oporu páteři, a díky synchronizaci zátěže jsou aktivovány současně protilehlé svalové skupiny - například triceps a biceps při jednom cviku. Trénink s využitím EMS je šetrný k kloubům, šlachám a vazům.

EMS je jako scéna z filmu Matrix.

Podle odborníků stačí pouze 20 minut tréninku 1x týdně a zpevníte 95 % svalů - a to mnohem efektivněji než při tradičním cvičení. EMS trénink poskytuje rychle viditelné výsledky bez nadměrného namáhání kloubů a šlach. Vaše tělo bude pracovat tak intenzivně jako při maratonu a zároveň se zrychlí bazální metabolismus. Tato metoda je vhodná pro všechny, kteří hledají efektivní řešení, jak dosáhnout výsledků za krátkou dobu.

Celulitida?

Zpevnění vazivových tkání a systematická redukce tuků a tělesné hmotnosti jsou nejefektivnější způsoby, jak předcházet nepříjemnému vzhledu celulitidy. A právě tohoto cíle snadno dosáhnete pomocí EMS tréninku. Cvičení s využitím EMS nejenže tvaruje vaši postavu a pomáhá Vám zhubnout, ale také aktivně přispívá k odstranění celulitidy.